Орган із сертіфікації та
оцінки відповідності продукції
ТОВ «НВП Міжнародні стандарти і системи»

Маркування НАЦІОНАЛЬНИМ ЗНАКОМ відповідності технічним регламентам

В Україні існує три форми національного знака відповідності (трилисника).

1. Відповідно до п. 2.1 ДСТУ 2296-93 «Державна система сертіфікаціі. Знак відповідності. Форма, розміри, технічні вимоги та правила застосування» для продукціі, відповідає обов'язковим вимогам нормативних документів та вимогам, які передбачені чинними законодавчими актами України, якими встановлено обов'язкову сертифікацію, передбачено зображення знака відповідності згідно малюнку 1 ДСТУ 2296-93. Знак відповідності має форму кола, всередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника.

2. Відповідно до п. 2.1 ДСТУ 2296-93 «Державна система сертифікації. Знак відповідності. Форма, розміри, технічні вимоги та правила застосування» для продукціі, сертифікованої на добровільних засадах за ініціативою виробника (Виконавця), продавця (постачальника) чи споживача продукції на відпповідність будь-яким заявленим вимогам, що поширюються на дану продукцію, передбачено зображення знака відповідності згідно малюнку 2 ДСТУ 2296-93. Знак відповідності має форму квадрата із закругленими кутами, всередині якого розміщено стилізоване зображення трілісника. Позначення (код) органу з сертифікації, яким було проведено сертіфікацію продукції (якщо робота була виконана нашим органом, то це «066»), наносять під графічним зображенням знака відповідності.

3. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1184 «Оутвержденіі форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правилами умов його нанесення" по ст. 29 Закону України «Про технічні регламенти й оцінку відповідності» затверджений опис і правила використання національного знака відповідності технічним регламентам. Цей знак відповідності має форму, ідентичну формі національного знака відповідності згідно до ДСТУ 2296-93 «Національний знак відповідності. Форма, розміри, технічні вимоги та правила використання», крім однієї відмінності, а саме: розрив основного кола на 0,22 його загальної довжини (або 80 градусів). Тобто, знак відповідності має форму незамкненого з правого боку основного кола, усередині якого розміщено стілізоване зображення трилисника .Знак відповідності супроводжується ідентифікаційним номером призначенного органу з оцінки відповідності, якщо такий орган був залучений на етапі контролю виробництва. Відповідно до роз'яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.02.2017 року по формату ідентіфікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності, відмічається, що «Порядком формування та ведення реєстру призначених органів із оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій», затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 10.02.2016 № 224, визначено, що формат ідентіфікаційного номера органу з оцінки відповідності - UA.TR.YYY, де: UA-умовне позначення України латинськими літерами; TR - умовне позначення органа з оцінки відповідності, який призначений на виконання робіт із оцінки відповідності вимогам технічних регламентів; YYY - порядковий номер органу із оцінки відповідності. У разі нанесення на продукцію ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності, такий номер повинен бути нанесений в форматі, передбаченому Порядком формування та ведення реєстру призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій і відповідно з відповідним рішенням про призначення. Тобто, в разі залучення до оцінки відповідності нашого органу формат ідентифікаційного номера органу з оцінки відповідності - UA.TR.060. Зображення знака відповідності може бути пласким або рельєфним і виконується двома контрастними кольорами. Зображення знака відповідності може бути виконано будь-яким технологічним способом (включно із застосуванням голограми), що забезпечує його чіткість і розбірливість протягом усього терміну користування виробом. Розмір знака відповідності визначається виробником або постачальником продукції виходячи з конкретних умов і місця його нанесення, але не може бути менше 5 міліметрів. Більш детальну інформацію можна отримати в зазначених вище Постановах Кабінету Міністрів України.

Порядок застосування національного знака відповідності технічним регламентам регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 року №1599 – Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ №1184 ( 1184-2015-п ) від 30.12.2015 р. "Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення"

Національний знак відповідності має форму незамкненого з правого боку основного кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника.

Поруч зі знаком можуть зазначатися цифри, що позначають реєстраційний номер органу з оцінки відповідності, якщо такий залучався до процедури підтвердження відповідності продукції.


поделиться